Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

JAK SI ZLEPŠIT A UDRŽET ZDRAVÍ?

V posledních letech je počasí v zimních měsících stále více proměnlivější. Pokud ho podceníte, můžete se snadno nachladit a to pak vede k oslabení obranyschopnosti Vašeho organismu, stanete se náchylnější k virovým a bakterálním infekcím. Zdraví je křehké a je ovlivněno mnoha faktory, vnějšími i vnitřními. Dnes vám přinášíme několik jednoduchých tipů, jak zlepšit své zdraví a následně si ho udržet.

Tipy pro zlepšení zdraví

1. Pijte hodně vody

Pitný režim je bezpochyby klíčem ke zdravějšímu JÁ. Hydratace je důležitá například pro pružnou a mladě vypadajcí pleť, normalizuje činnost srdce a krevní tlak. Pití dostatečného množství vody Vám může pomoci i při hubnutí. Voda je velmi důležitá pro každý orgán v těle a hraje důležitou roli při vylučování škodlivin a očistě těla. Pokles tělních těkutin o 2 % může vést k poklesu fyzické výkonnosti až o 40 %.

JAK SI ZLEPŠIT A UDRŽET ZDRAVÍ?

2. Dostatek spánku

Dostatek spánku je v moderní době často podceňovaný a zanedbávaný. Doporučených 8 hodin spánku Vám může pomoci s:

 • celkovou regenerací (Zvláště po fyzické aktivitě)
 • posílením imunitního systému,
 • zlepšení paměti,
 • prevencí obezity,
 • znížením stresu a napětí,
 • zvýšením produktivity.

Snažte se nastavit si dostatek spánku jako prioritu pro příštích několik dní, alespoň doporučených 8 hodin, a uvidíte sami, jakou změnu pocítíte na vlastní kůži.

JAK SI ZLEPŠIT A UDRŽET ZDRAVÍ?

3. Přestaňte kouřit

Pravděpodobně jste to už slyšeli ze všech stran a od každého lékaře. Cigarety mají skutečně nespočet negativních účinků na celý organismus a všechny orgány.
Co způsobuje kouření:

 • srdeční onemocnění/infarkt
 • plicní onemocnění
 • kašel/dušnost/astma
 • ztráta chuti a čichu
 • žluté zuby a jejich zvýšenou kazivost

Kouření je zlozvyk, kterého se musíte zbavit dříve, než vám způsobí vážné zdravotní problémy.  Není to jen moralizování. To je fakt. Změna je těžká, ale stojí za to.

JAK SI ZLEPŠIT A UDRŽET ZDRAVÍ?

4. Alkohol jen příležitostně

Alkohol je další zlozvyk, který může mít negativní účinky na celé lidský organismus. Nicméně, v rozumném množství a zřídka vám ublíží. Dlouhodobá zvýšená spotřeba alkoholu může způsobit vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, onemocnění jater a zažívací problémy.  Pravidelné požívání alkoholu ovlivňuje funkci jater, dlouhodobě zatěžuje organismus a tím narušuje kvalitu spánku, ale i srdeční rytmus a s tím spojený krevní oběh v krevním řečišti.

JAK SI ZLEPŠIT A UDRŽET ZDRAVÍ?

5. Zdravá strava na prvním místě

Další známá rada, kterou mnoho lidí také zanedbává. Dostatek živin, vitamínů a minerálů byste měli získávat především z pestré stravy. Není třeba se omezovat, nejzdravějším přístupem je rovnováha, dopřejte si vše ve zdravém množství a hlavně nezapomeňte na dostatečný přísun ovoce a zeleniny. Pokud nemáte přístup k čerstvému ovoci a zelenině, i ve zmrazených verzích najdete velké množství vitamínů a živin.  Pokud však ve vašem jídelníčku některá potravina úplně chybí, pak vám také chybí i živiny v něm obsažené. Je dobré občas střízlivě zhodnotit a upravit svůj jídelníček, nebo sáhnout po doplňcích stravy.

JAK SI ZLEPŠIT A UDRŽET ZDRAVÍ?

6. Pohyb a relaxace

Dostatek pohybu je důležitý nejen pro udržení zdravé hmotnosti, ale během fyzické aktivity se do našeho těla uvolňují také hormony štěstí, které se projeví zlepšením nálady. Zlepšuje se krevní oběh a prokrvení končetin, což oceníte především, trpíte-li syndromem studených nohou. „Rozprouděná“ krev samozřejmě osvěžuje i mozek a prospívá jeho správnému fungování. Stejně důležitý jako pohyb je dostatek odpočinku. Pokud si po náročné fyzické aktivitě nedopřejete dostatek oddechu, může se to projevit negativními účinky na vaše tělo. Během regenerace se svaly obnovují a posilují a tělo čerpá zpět energii, kterou spotřebovalo během dne. Relaxace je důležitá nejen po fyzické aktivitě, ale i po duševní aktivitě. Pokud máte obtížnou a stresující práci, je důležité, abyste uměli „vypnout“ a dát nohy nahoru.

JAK SI ZLEPŠIT A UDRŽET ZDRAVÍ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Our products