Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Jak zlepšíte kvalitu svých vlasů?

Většinu z nás už někdy potrápilo nadměrné vypadávání vlasů. O jeho příčinách a možných řešeních se dozvíte vice v následujícím článku. Téma “sezónního” vypadávání vlasů a poporodního vypadávání vlasů je stále velmi aktuální.

Sezónní vypadávání vlasů.  Jaká je příčina? Můžeme s tím něco udělat?

Sezónní vypadávání vlasů je běžným a dočasným typem vypadávání vlasů. Setkáváme se s ním hlavně na podzim a na jaře. O normálním vypadávání vlasů mluvíme, pokud ztratíme asi 50-100 vlasů denně. V některých ročních obdobích ale může být vypadávání vlasů mnohonásobně vyšší! Nebojte se – jedná se o přirozený proces, který obvykle trvá 4-6 týdnů.

Podzim: příprava na chladné počasí

Švédský výzkum publikovaný v časopise Dermatology Journal ukázal, že podzimní vypadávání vlasů je způsobeno zvýšeným nárustem vlasů v červenci. Ukázalo se, že k tomuto jevu dochází, aby se naše vlasy v létě chránily před UV zářením. Říjen a listopad jsou měsíce, kdy sezónní vypadávání vlasů vrcholí kvůli začínajícímu nedostatku vitamínů a minerálů. Naše strava na podzim už většinou není tak pestrá jako v létě. Pokud si všimnete, že vaše vlasy začínají pomalu vypadávat už na konci léta, je na čase nasadit kúru proti vypadávání vlasů.

Jaro: druhá hlavní sezóna vypadávání vlasů

Po dlouhé a chladné zimě má lidské tělo velký nedostatek vitamínů a minerálů nezbytných pro správné fungování. Při jejich nedostatku se mohou objevit problémy se suchou pokožkou hlavy a vypadáváním vlasů. Řešením je doplnit chybějící látky buď ze stravy nebo ve formě doplňků stravy a používat vhodné vlasové produkty bez přebytečné chemie.

Jak zlepšíte kvalitu svých vlasů?

Vypadávání vlasů po porodu

V těhotenství jsou ženy krásnější a doslova září. Mnoho budoucích maminek si pochvaluje zlepšenou kvalitu vlasů – jejich vlasy vypadají zdravěji, hustěji a jsou krásně lesklé. Po porodu však přijde změna a mnoho nových maminek je vystrašených ze zvýšeného vypadávání vlasů.

Proč vypadávají vlasy po porodu?

Za nadměrné vypadávání vlasů po porodu mohou hormonální změny, které se v těle ženy v období těhotenství a po porodu odehrávají. Pod vlivem hormonu estrogenu se fáze růstu vlasů během těhotenství prodlužuje a tím oddaluje fázi jejich vypadávání.

Po porodu, kdy tyto hormonální změny ustoupí, je pak důsledkem nadměrné vypadávání vlasů. Jinými slovy, vlasy, které díky těhotenským hormonům dokonale držely na hlavě, nyní prostě vypadnou.

Jediné, co můžete pro své vlasy udělat, je dopřát jim správnou výživu v podobě vyvážené stravy obsahující dostatek vitamínů a minerálů (vitamín A, B, E, hořčík, vápník, zinek, železo a kyselinu hyaluronovou) nebo sáhnout po doplňcích stravy. Samozřejmě je velmi důležitá i šetrná manipulace s vlasy a vhodné vlasové produkty.

Příspěvek od maminky

“Jmenuji se Michaela, jsem matkou dvou nádherných dcer.“

Po porodu jsem trpěla extrémním vypadáváním vlasů. Jako ženu mě to velmi trápilo, chtěla jsem se znovu cítit krásně, ale když jsem se podívala do zrcadla, jen jsem plakala.

Měl jsem obrovské lysiny po stranách čela. Vyzkoušela jsem různé přípravky – šampony, séra, doplňky stravy, které byly navrženy proti vypadávání vlasů…

Samozřejmě, jak asi tušíte, můj problém se nelepšil, naopak se stále zhoršoval. Ale jako každý problém, existovalo řešení, stačilo ho najít.

Naštěstí mám skvělého manžela, který se rozhodl hledat řešení, a dnes mohu bezpečně říci, že ho našel.

Jednoho večera mi přinesl kolagen pro krásu (AdelleDavis) a lipozomální zinek (AdelleDavis).

Po všech těch produktech, které jsem již vyzkoušela a nefungovaly, jsem neměla příliš vysoké očekávání, ale když jsem je už měla doma, začal jsem produkty užívat.

Je jasné, že výsledek nepřišel přes noc, ale asi již po měsíci užívání produktů bylo patrné, že vypadávání vlasů se úplně zastavilo a vlasy začaly znovu růst.

Posuďte sami… “

Jak zlepšíte kvalitu svých vlasů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Our products