Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Vitamínom C proti koronavirusu

Nový koronavirus sužuje celý svět. Bojujeme s ním už přes rok, a tak kromě očkování přicházejí i jiné způsoby léčení nebo úlevy od symptomů.

Vitamín C je pro silnou imunitu nezbytný. Doporučená denní dávka pro dospělého je přibližně 35 mg na jeden kilogram tělesné hmotnosti. Vitamín je také potřebný pro fagocytózu, bariérové funkce endotelu či celistvost vlásečnic. Zvýšený příjem vitamínu C má na tělo mnoho blahodárných účinků, může například pomoci astmatikům s dýcháním.

Vyšší dávkou k dlouhověkosti

Zvýšená dávka vitamínu C také pomáhá snižovat nemocnost. Je však velmi nepravděpodobné, že vám příjem zvýšených dávek dokáže zajistit obyčejná strava. Často se doporučuje přijímat vitamín C pomocí výživových doplňků.

Vitamín C je rozpustný ve vodě a naše tělo ho rychle metabolizuje, případný nadbytek vylučuje močí. Chcete-li získat ze zvýšené dávky co nejvíce benefitů, doporučujeme vám rozdělit si denní dávku na několik částí a přijímat tak vitamín C během celého dne. Ideálně ho užívejte spolu s jídlem a zapijte dostatečným množstvím tekutin. Pokud vám aktuální dávka vitamínu C způsobuje plynatost nebo průjem, dávku je potřeba snížit.

Zkušenost z Wu-chanu

Zajímavý je případ rodiny z města Wu-chan. Její členové užívali v karanténě vitamín C a neonemocněli. Dcera užívala až 20 g vitamínu C denně. Takovou vysokou dávku dokáže člověk přijmout při chronickém onemocnění, pokud čelí infekci nebo je ve stresu. Výjimkou byla jejich babička, která užívala vitamín nepravidelně a jen nižší dávky. Její výsledky na COVID-19 byly pozitivní. Na Slovensku je stále tato levná a bezpečná forma vitamínu C dostupná v drogeriích a v e-shopech.

Doporučený interval užívání vitamínu C při nemoci je 1,5 až 2 g vitamínu C každých 30 minut.

Nemocní a hospitalizovaní pacienti spotřebují mnohem více vitamínu C než zdravý jedinec. Jejich hladina vitamínu C bývá často hluboko pod průměrem. Tato hladina se zvyšuje až po minimální dávce 3 g vitamínu denně, což také výrazně snižuje úmrtnost těchto pacientů.

Vitamínom C proti koronavirusu

Doplňková léčba koronaviru

Nový koronavirus COVID-19 je virový zápal plic, který může v mnoha případech způsobit dušení nebo až smrt. Čínští vědci zaznamenali už 3 klinické studie o pozitivním vlivu vitamínu C s cílem zkrátit léčbu tohoto onemocnění a snížit úmrtnost. Šlo o doplňkovou léčbu u pacientů s těžkým průběhem nákazy. Pacienti užívali 12 až 24 g infuzního vitamínu C denně. Město Šanghaj oficiálně doporučuje léčbu nakažených pomocí infuzního vitamínu C v dávce 50 až 200 mg na kilogram hmotnosti denně.

Podávání vitamínu C infuzně je známé z protokolu Riordan kliniky, která podává infuzní vitamín C onkologickým pacientům. Správným ředěním vitamínu (min. 1:18) a rychlostí (max. 500 mg/min) se zachová vhodná osmolarita roztoku a předejde se podráždění žil. Sulfát hořčíku a 1 g glukonátu vápenatého v infuzi vitamínu C snižuje zátěž kardiovaskulárního systému a udržuje iontovou rovnováhu. To je pro onkologické pacienty velmi důležité.

Je toto užívání bezpečné?

Doktor Atsuo Yanagisawa, který je mimo jiné prezidentem japonského sboru intravenózní léčby, řekl, že vitamín C je bezpečné, efektivní a širokospektrální antivirotikum. Bezpečnost vitamínu C se prokázala klinickými zkouškami – v intravenózních dávkách 60 až 100 g denně. Nepříjemným vedlejším účinkem při orálním užívání vitamínu C může být například průjem, který způsobuje vyšší dávka již zmíněného vitamínu C. Lidem trpícím poruchou ledvin se tato léčba vysokými dávkami vitamínu C nedoporučuje.

Opatrní by měli být při užívání zvýšené dávky vitamínu C i onkologičtí pacienti a cukrovkáři. Vitamín C totiž zvyšuje účinnost inzulínu, což může mít pro diabetiky špatný dopad. Proto by měli vitamín C přijímat vždy spolu s jídlem a měli by si změřit hladinu cukru v krvi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Our products