Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Několik tipů od Adelle Davis: Jak na opalování

Letní aktivity na slunci s sebou přináší mnoho příjemného. Jednou z příjemných aktivit je i opalování. To je ale spojené s množstvím rizik, o kterých možná ani netušíte. Pokožka vystavená UV záření často vysychá, praská a tvoří se na ní pigmentové skvrny. Je oslabená a rychleji stárne. Spálená pokožka představuje zároveň i zdravotní riziko.

Každý z nás se s tím už setkal. První sluneční paprsky nás lákají do přírody, do lesa, na hory a k vodě. Těšíme se z hřejivých paprsků a zapomínáme při tom, jak nebezpečné pro nás mohou být.

Několik tipů od Adelle Davis: Jak na opalování

Není to jen zarudlá pokožka, která nás pak trápí. Podstatná je i bolest spáleného místa. A ta signalizuje problém.

Je velmi důležité starat se o pokožku před, během i potom, co je vystavena extrémním podmínkám. Ať už je to chlad, teplo, vlhko a nebo právě sluneční záření.

Vitamíny B, B3 a B12

Komplex vitamínů skupiny B, včetně B12 a kyseliny listové, vám dodají energii a zabezpečí správnou funkci metabolismu. Vitamín B3 pomáhá udržet v pokožce vodu a zabraňuje tak jejímu vysychání. Vitamín B12 pomáhá minimalizovat vznik tmavých pigmentových skvrn.

Několik tipů od Adelle Davis: Jak na opalování

Vitamíny C a D

Pokud je pokožka vystavena slunečnímu záření, je pro ni velmi důležitý vitamín C. Tento antioxidant je nejznámější a nejvíce rozšířený. Když je pokožka vystavena slunečnímu záření, dokáže významně snížit hladinu vitamínu C. Vitamín C se zapojuje v procesu tvorby kolagenu, který je důležitý pro pevnost a pružnost pokožky, ale také vnitřních orgánů, šlach a kloubů.

Naopak tvorba vitamínu D se pomocí slunečních paprsků zvyšuje, ani tak se však vitamín D netvoří v množství, dostatečném pro lidský organizmus. Vitamín D ovlivňuje vstřebávání vápníku a fosforu, působí protirakovinotvorně a je účinný při léčbě určitých kožních onemocnění.

Několik tipů od Adelle Davis: Jak na opalování

Vitamín E

Dalším významným antioxidantem, který Vám prospěje při intenzivním pobytu na slunci a při opalování, je vitamín E. Pomáhá redukovat volné radikály a významně přispívá k ochraně buněčných membrán. Na pokožce to poznáte zlepšením textury a zpomalením jejího stárnutí. Spolu s vitamínem C prodlužují uchování pigmentu v buňkách, což znamená, že Vám vaše opálení déle vydrží a bude navíc vypadat krásně přirozeně.

Několik tipů od Adelle Davis: Jak na opalování

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Our products